Bezpieczna bankowość

Nagły wydatek? Nieprzewidziana zmiana? Zachcianka? Czasem w życiu zdarzają się momenty, kiedy niespodziewanie musimy wyciągnąć swoje zaskórniaki na realizację określonych celów. Co w sytuacji, kiedy oszczędności nam brak? Zazwyczaj wtedy pada pomysł pożyczki.

Czy jednak istnieje szansa na ostrożną bankowość? W sytuacji podjęcia pieniędzy na procent ważne jest zabezpieczenie pożyczki. Każdy bank oferuje rozmaite sposoby chronienia naszej bankowości. Tylko od nas zależy, jaki sposób zabezpieczenia pożyczki, czy kredytu wybierzemy, który będzie wydawał się nam najbardziej przystępny i najbardziej nas przekonywał. Zadajmy sobie pytanie – po co właściwie jest nam potrzebne zabezpieczenie pożyczonych funduszy? Przecież to dodatkowy koszt dla nas! Tak, to jest dodatkowy koszt, ale w momencie, kiedy decydujemy się chronić pożyczone pieniądze, maleje ryzyko niepowodzenia w naszej umowie z bankiem.

W przypadku upadłości banku, czy naszej sytuacji losowej jesteśmy protegowani od konsekwencji, które przy braku zabezpieczenia są dużo poważniejsze. Mimo, iż każdy zdaje sobie sprawę, że wraz z momentem zadłużenia się w banku, bądź parabanku, bierze na siebie ryzyko kredytowe, które, zależnie od sytuacji danej placówki, jest większe lub mniejsze, dopiero wtedy, kiedy stajemy przed realnym zagrożeniem naszych interesów, kalkulujemy wady, zalety zabezpieczenia pożyczki i niekiedy żałujemy, że nie zdecydowaliśmy się dopłacić paru groszy więcej dla naszego bezpieczeństwa.

Reasumując, każdy pożyczkobiorca samodzielnie podejmuje decyzje czy chronienie pożyczonego kapitału mu się opłaci, jednak wiele zależy od jego decyzji na początkowym stadium współpracy z bankiem.

Bezpieczna bankowość
Przewiń na górę
Secured By miniOrange